Hakkımda

hakkinda1958 yılında İstanbul’da doğan Aslıhan Altuğ Avusturya Lisesi-Alman Edebiyatı ve İst.D. Konservatuarı Bale bölümünden mezun olduktan sonra ‘Sahne Sanatları’ yüksek lisansını yaparak 15 yıl süreyle sahne yaşamının içinde aktif olarak çalışmıştır.
İş yaşamına Yorum Reklam Ajans’ında Müşteri Temcilcisi olarak başlamış, değerli sanatçılarla pantomim üzerine kurgulanan reklam filmlerinde rol almış, ardından Beymen ve Derishow’da Halkla İlişkiler, Satış Koordinatörlüğü ve Mağaza Müdürlüğü Yöneticilik görevlerini üstlenerek Quiksilver markasının Türkiye mağazalar zincirinin oluşumuna destek vermiştir.Parfüm ve Kozmetik sektöründe Uluslararası Lüks Markalar Distribütörü Weitnauer firmasında 20’ye yakın markanın TürkiyeTemsilciliği, ve LVMH Grubu içinde Dior Markası’nın CEO /Türkiye göreviyle kariyer yaşamına devam etmiştir. Boucheron,Lancaster ve Davidoff Grubu’nun Türkiye Acenteliğini yürütmüş ve iş hayatında edindiği deneyimleri,marka yönetim ilkeleri,pazaralama stratejileri ve satış tekniklerini içeren Lüks Markalar İletişim Danışmanlığı yapmıştır.

Yaşamının 15 yılını Düsseldorf ve Paris’te geçirerek farklı kültürlerle tanışan Altuğ öğrenmeye açık ve araştırmacı kişiliği ile NLP Teknikleri ve Kuantum Alanı üzerine yaptığı çalışmaların ardından Hindistan ve Nepal’de Uzak Doğu’nun farklı displinlerine kadar uzanmış kişisel gelişim sistem ve metotlarını kendi deneyimleriyle sentezleyerek Profesyonel Koç olmaya karar vermiştir.

IAC-Int.Association for Coaching akreditasyonlu Uluslararası ACC-Associate Certified Coach- olarak Yaşam Koçluğu yapan Altuğ bugüne kadar 260 saatlik koçluk hizmetinin yanısıra liderlik, analitik düşünce yeteneği ve sanatsal yaratıcılığı ile topluluk önünde konuşma becerilerinin geliştirilmesi, sahne korkusuyla başa çıkmak, sunum hazırlığı ve sonrası, sesin kullanılması, etkili iletişimde ustalaşmayı hedef alan kendisinin dizayn ettiği ‘3Duruş Tekniği’ ve ‘EASY’ Metodu ile ‘Sahneye Koçluk’ eğitim programını oluşturmuştur.

İş hayatında kariyer basamaklarını çıkarken arzu edilen başarılı sonuçlara ulaşmayı ve kişinin kendi gelişimini de amaçlayan ’21.yy Bileşenleri’olarak ’İletişim ve Davranışlar, İnsancılık, İmaj ve Bilgi konularını içeren eğitim programı hazırlamıştır.

Lise yıllarında Hümanist akımı benimseyerek,insanı düşünce ve duygularıyla bedeni ve ruhuyla bir bütün olarak görmekte, kendimizi bu bütünlük içinde ifade etmenin içimizdeki potansiyel ve yeteneklerimizi kullanarak mümkün olabileceği görüşündedir.

Hayatımızın kalitesi yaşamak ve yaratmak istediğimiz dünyamızla orantılıdır diyen Altuğ, gerek iş hayatı gerekse özel yaşantımızda ve herşeyden önce de kendimizle olan ilişkimizde iletişimin önemini vurgulayarak uzmanlık alanını Koçluğun getirdiği güçlü iletişim beceri ve yetkinlikleriyle geliştirmiştir.

‘Bilgi paylaştıkça çoğalır’ düşüncesini benimseyerek hepimizin içinde kendi gerçekliğimizi yaratan bilginin özgün ve farklı biçimde ortaya konmasını ve kişinin arzuladğı yönde bireyselliğini yaşamasına Koçluk yolu ile yardımcı olmaktadır.

Hedeflerinize sağlam ve kolay adımlarla ulaşmak için bir koç olarak yanınızda olmak ve hizmet etmek Altuğ için bir tutkudur.

Müzik her zaman yaşamının bir parçası olmuş ve Demirhan Altuğ’dan aldığı kompoziyon ve armoni çalışmaları sonucunda hobi olarak piano eserleri bestelemeye devam ederken, ’Geçmişten Günümüze Kostüm ve Moda Tarihi’ başlıklı konferanslar düzenlemekte ve halen dans etmektedir.